Skip to Content
לפגישת יעוץ
ד”ר ערן בר מאירד”ר ערן בר מאיר
הזרקות ופיסול פנים

חומצה היאלרונית

כיום, בזכות חומרי מילוי איכותיים ובטיחותיים כגון חומצה היאלורונית, אפשר בקלות להדגיש את מה שהטבע נתן, לטשטש פגמים, להאיר ולהעיר תווי פנים שהתעייפו או דהו עם הגיל. אם חשוב לך להגיע לתוצאה יפה, טבעית ולא מוגזמת, כדאי לבחור היטב את הרופא שאוחז במזרק. אחרי הכל, מדובר במעשה אמנות.

מהי בכלל חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית היא חומצה טבעית המיוצרת בגוף של כל אחת ואחד מאיתנו ומעניקה בין היתר נפח, ריפוי ולחות לעורנו. עם הגיל , הנפח של החומצה החיונית הזו הולך ופוחת, מה שנותן את אותותיו בעיקר על עור הפנים שלנו. החומצה ההיאלורונית המוזרקת לפנים, היא למעשה אותה חומצה, ששוחזרה במעבדה בגרסה  קשה יותר לפירוק, מה שגורם להשפעתה להיות ארוכת טווח (אך לא קבועה) באזור המוזרק. חלקיקי החומצה ההיאלורונית של החומר נקשרים למולקולות מים, ומעודדים ייצור של סיבי אלסטין וקולגן הנחוצים לשמירה על נפח וגמישות תקינה של העור.

מהם היתרונות של שימוש בחומצה היאלורונית לעומת חומרי הזרקה ומילוי אחרים?

חומצה היאלורונית נחשבת לבטיחותית ביותר בהשוואה לחומרים אחרים המשמשים לטיפולים אסתטיים. שיעור הסיבוכים האפשריים בשימוש בה נדיר.  בנוסף, ההשפעה שלה זמנית, לטוב ולרע, והמראה שהיא מעניקה הנו טבעי, מדויק ומתמזג היטב בעור הפנים כאשר ההזרקה מתבצעת בידיים מיומנות.

לאיזה אזורים אפשר להזריק חומצה היאלורונית?

הזרקה של חומצה היאלורונית משמשת לאזורים שדורשים מילוי, מתיחה קלה או ריענון. השימושים ה"קלאסיים" של חומר זה הוא לעיבוי ומילוי שפתיים, לטיפול בקמטים וקמטוטים, העלמת שקעים מתחת לעיניים, בניית עצמות לחיים וקו לסת, מילוי הקמטים בין האף לזויות הפה, הרמת זויות הפה וטשטוש צלקות שקועות. ד"ר בר מאיר אף עושה שימוש לעיתים בחומצה היאלורונית כדי לעצב מחדש סנטר שקוע, או אפילו ליישר אף במקרים שבהם לא נדרשת פעולה  כירורגית.

כיצד מבוצעות הזרקות של חומצה היאלורונית?

המטופלת מגיעה לפגישה מתואמת מראש, ומסבירה מה היתה רוצה לשפר ואילו קמטים או סימני הבעה מפריעים לה. ד"ר בר מאיר בוחן את המצב, מייעץ מניסיונו ועורך תיאום ציפיות באשר לתוצאות. במידה ומגיעים להסכמה, ההזרקה עצמה מתרחשת במקום, ומיד לאחריה תוכל המטופלת לחזור לפעילות רגילה ולהמשיך ביומה כמתוכנן.

מה משך ההשפעה של החומצה ההיאולורונית? לכמה זמן זה מחזיק?  

פיסול פנים והחלקת קמטים באמצעות חומצה היאולורונית היא זמנית. זמן ההשפעה תלוי באזור המוזרק ובחומר הספציפי שעושים בו שימוש. טווח זמני ההשפעה של החומצה ההיאלורונית נע בין חצי שנה לשנתיים.

הזרקת חומצה היאלורונית לעיבוי שפתיים

שפתיים חושניות ומלאות הנן סממן אסתטי מרכזי בפנים. לאורך השנים השפתיים מאבדות מנפחן באופן טבעי, ומסביבן נוצרים קמטים וקמטוטים שגם להם יש השפעה על המראה הכללי ועל הבעת הפנים. הזרקת חומצה היאלורונית באופן עדין ומאד מדויק לאזור השפתיים, מחזירה להן את החושניות והבשרניות שאבדו עם הזמן. לד"ר ערן בר מאיר יש נסיון  רב בעיצוב ופיסול שפתיים באמצעות חומרי מילוי, והתוצאות מדברות בעד עצמן.

 

הזרקת חומצה היאלורונית למילוי שקעים מתחת לעיניים

"העיניים הן הראי לנשמה" ולכן מראה העיניים חשוב מאד. עם השנים, כמות השומן שמתחת לעיניים יורדת והן מקבלות מראה שקוע ועייף. מילוי השקעים מתחת לעיניים באמצעות חומצה היאלורונית משיב את  המראה הרענן והצעיר מיד עם סיום ההזרקה. משך ההשפעה באזור זה הוא כשנה וחצי. לד"ר ערן בר-מאיר יש ניסיון רב בהזרקה זו, הנחשבת למורכבת, ומתבצעת על ידי קנולה מיוחדת.

מה עוד חשוב לדעת בנושא החומצה ההיאולורונית?

יש היצע גדול מאד של חומרי הזרקה המבוססים על חומצה היאלורונית. ד"ר בר-מאיר מקפיד על שימוש בחומרי מילוי ברמה הגבוהה ביותר שעברו את כל האישורים הנדרשים.

הזרקת חומצה היאלורונית, בקצרה:

  • חומצה היאלורונית נחשבת בטוחה, יעילה וטבעית לשימוש
  • הזרקת חומצה היאלורונית מעניקה תוספת נפח, ממלאת שקעים ומותחת אזורים מקומטים
  • חומצה היאלורונית מיועדת לטיפול בקמטים וקמטוטים, העלמת שקעים מתחת לעיניים, טשטוש צלקות, ועוד
  • טווח ההשפעה של הזרקת חומצה היאלורונית נע בין חצי שנה לשנתיים

 

לחצו לחוות דעת נוספות

אודות ד”ר ערן בר-מאיר

רפואה אסתטית וכירורגיה פלסטית הן שליחות עבורי, האפשרות לתת לכל אדם להרגיש טוב עם גופו ועם מראהו, היא מה שמניע אותי.

אותה שליחות בערה בי הן בלימודים בהדסה עין כרם אותם סיימתי בהצטיינות יתרה, והן בהתמחות בכירורגיה פלסטית. לכל אדם זכות להרגיש טוב עם גופו ועם מראהו.

את התמחות העל עשיתי בהרווארד מדיקל סקול בבוסטון, הייתי הרופא הישראלי הראשון שהתקבל לתכנית זו, התמחיתי במגוון ניתוחים מורכבים לשחזורי פנים וגוף ומגוון שיטות לניתוחי שד, ניתוחים לעיצוב הגוף, ניתוחי פנים ופיסול פנים.

קראו עוד

הסדרים עם חברות ביטוח וקופ”ח

אסותה
crisalix
Harvard
The Israeli Society of Plastic Surgeons
אחת מתשע
The Baruch Padeh Medical Center
האגודה למלחמה בסרטן
TouchMD
Contact us on Whatsapp
chevron-up דילוג לתוכן