Skip to Content
לפגישת יעוץ
ד”ר ערן בר מאירד”ר ערן בר מאיר
ניתוחי פנים

מתיחת פנים

יחד איתך, מתבגר גם עור פנייך. לעיתים, נדמה שהוא אפילו מקדים את זמנו…ככל שהשנים עוברות הוא מאבד מנפחו, מזוהרו ומהאלסטיות שלו. תהליך טבעי זה יוצר לעיתים מראה עייף ו"זקן" בטרם עת. למרבה הצער, את הזמן אין להשיב, אבל בהחלט כן ניתן לשפר באופן משמעותי את מראה הפנים באמצעים כירורגיים. כיום, הודות להתקדמות ניכרת באמצעים הטכנולוגיים ולידע שנצבר, נוכל להגיע לתוצאה מרשימה אך טבעית, כזו שלא תיראה "מתוחה" מדי אך בהחלט תיצור מראה מרוענן ותגדיר מחדש את "מסגרת" הפנים ומרקמן!

לפני ואחרי

לתמונות ‘לפני ואחרי’ נוספותהסתר תמונות נוספות

למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?

הניתוח מתאים לנשים וגברים הסובלים מ"צניחה" והזדקנות של העור באזורי הלסת, הלחיים, הסנטר והצוואר. במרבית המקרים, מדובר על מטופלים אשר חצו את גיל ה50 ומבחינים בסימני הזדקנות ראשונים או מתקדמים על פניהם. המטרה היא להשיב את המראה הצעיר והרענן שאבד להם, אך יחד עם זאת לשמר את מימיקת הפנים הטבעית.

כיצד מבוצע ניתוח מתיחת פנים?

הניתוח יכול להתבצע במספר טכניקות שונות, בהתאם לנתונים האישיים של המטופלת ולמטרות שהוגדרו. במהלך ניתוח מתיחת פנים מבוצעת הרמה ומתיחה של שכבת שרירי הפנים. בנוסף, מתבצע מילוי שומן באזורי פנים שהתרוקנו והדלדלו והוצאה של עודפי השומן מאזורים אחרים.

אילו צלקות נשארות לאחר ניתוח מתיחת פנים והיכן הן ממוקמות?

מיקום הצלקות שונה לפי טכניקת הניותח אולם הן לרוב ממוקמות ברקות (על קו השיער) ומאחורי האוזניים. צלקות אלו לרוב מחלימות מאד טוב.

מהו תהליך ההחלמה מניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת הפנים נמשך כשעתיים עד שלוש, ומתבצע בטשטוש עם הרדמה מקומית. בסיומו נחבשות הפנים והמטופלת נשארת בבית החולים עד למחרת בבוקר. בהמשך, החבישה מוחלפת ובמקומה נשארת תחבושת אלסטית זמנית שתפקידה ליצור לחץ עדין על המקום, להקטין את הנפיחות, לקבע את העור באזור הניתוח ולמנוע תזוזה מיותרת. בימים הראשונים לאחר הניתוח יש להימנע מהפעלה מוגזמת של שרירי הפנים וממאמץ גופני, ולהקפיד על מנוחה. ניתן לשוב לעבודה לאחר כשבועיים, עם ירידת הנפיחות. יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת כחודש לאחר הניתוח.

תשובות קצרצרות לשאלות נפוצות אודות ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים מתאים לגברים ולנשים הסובלים מצניחה וקימוט של העור באזור הלחיים, קו הלסת והצוואר.

ניתן לשלב מתיחת פנים עם ניתוחים נוספים לתוצאות מיטביות. בין היתר, ניתן לבצעו יחד עם ניתוח להרמת גבות, עפעפיים ומתיחת צואר.

חשוב להתאים את הליך מתיחת הפנים לצרכי המטופל ולמצבו. אין "ניתוח אחד המתאים לכולם", ולכן שלב הייעוץ חשוב במיוחד.

ההתאוששות מהניתוח תימשך כשבוע עד שבועיים. יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת כחודש לאחר הניתוח.

!
חשוב לדעת

עישון הוכח כמפריע בריפוי פצע ומעלה סיבוכים לאחר הניתוח.
עקב כך ההמלצה היא – להפסיק לעשן 6 שבועות לפני הניתוח!

לחצו לחוות דעת נוספות

אודות ד”ר ערן בר-מאיר

רפואה אסתטית וכירורגיה פלסטית הן שליחות עבורי, האפשרות לתת לכל אדם להרגיש טוב עם גופו ועם מראהו, היא מה שמניע אותי.

אותה שליחות בערה בי הן בלימודים בהדסה עין כרם אותם סיימתי בהצטיינות יתרה, והן בהתמחות בכירורגיה פלסטית. לכל אדם זכות להרגיש טוב עם גופו ועם מראהו.

את התמחות העל עשיתי בהרווארד מדיקל סקול בבוסטון, הייתי הרופא הישראלי הראשון שהתקבל לתכנית זו, התמחיתי במגוון ניתוחים מורכבים לשחזורי פנים וגוף ומגוון שיטות לניתוחי שד, ניתוחים לעיצוב הגוף, ניתוחי פנים ופיסול פנים.

קראו עוד

הסדרים עם חברות ביטוח וקופ”ח

אסותה
crisalix
Harvard
The Israeli Society of Plastic Surgeons
אחת מתשע
The Baruch Padeh Medical Center
האגודה למלחמה בסרטן
TouchMD
Contact us on Whatsapp
chevron-up דילוג לתוכן