Skip to Content
לפגישת יעוץ
ד”ר ערן בר מאירד”ר ערן בר מאיר
שחזורי שד

שחזור שד מניעתי

באופן טבעי, לא קל להתמודד עם הבשורה על סרטן שד או על נשאות של מוטצית הגן מסוג BRCA. ברגע אחד, מתערער עולמך, וסימני השאלה מציפים. מתוך אלפי הנשים המאובחנות בישראל מדי שנה כחולות בסרטן השד או כנשאיות הגן,  רבות עוברות כריתה מלאה או חלקית של השדיים. חשוב לדעת: ב98%  מהמקרים, ניתן לשחזר את השד כבר במהלך ניתוח הכריתה, בשיטות שונות של ניתוח אונקופלסטי, ואין צורך לחכות לתום תקופת הטיפולים. הרפואה הפלסטית מציעה מגוון שיטות מתקדמות לביצוע שחזורי שד מוצלחים, ובכך  היא מציעה תקווה אמיתית לנשים שמסתכלות קדימה.

ד"ר ערן בר מאיר – מומחה לשחזורי שד

ד"ר ערן בר מאיר הוא הרופא הישראלי היחיד בארץ שעשה את תת-ההתמחות שלו בשחזורי שד בהרווארד (Harvard), ארצות-הברית. שם, ביצע לצד רופאים בעלי שם עולמי את כל הניתוחים לשחזור שד, מהפשוטים ועד למורכבים והחדשניים ביותר. ד"ר בר מאיר מקדם את המודעות לאפשרות השחזור המוקדם ולניתוחי אונקופלסטיקה. בנושא זה אף הרצה בכנס TED ביפו. לשמיעת ההרצאה לחצי כאן

לבחור בשיטת השחזור המתאימה לך ביותר

קיימות שיטות ואפשרויות רבות לשחזור שדיים לאחר כריתה מלאה או חלקית, ולכל אישה מתאימה שיטה שונה, בהתאם לנתוניה האישיים. ההתאמה של שיטת השחזור למטופלת חשובה הן מבחינה בריאותית והן מבחינת התוצאות המתקבלות ורצונה האישי.

בפגישות הייעוץ עם ד"ר בר מאיר נבחנות בסבלנות רבה האפשרויות שעל הפרק. כל המידע עובר למטופלת בבהירות ובפירוט, כולל מגוון אמצעי המחשה ואין ספור דוגמאות. ד"ר בר-מאיר גם שמח לקשר ולחבר בין האישה המבקשת ייעוץ לנשים שכבר נותחו במרפאתו בעבר, זאת מתוך הבנה שהניסיון האישי משמעותי ובעל חשיבות. הפרוצדורה מתואמת, כמובן, עם כירורג השד ומותאמת לתוכנית הטיפולים.

בין השיטות השונות בהן עובד ד"ר ערן בר מאיר בתחום שחזורי שד -

שחזור שד באמצעות שתלים, עם או בלי מותחן:

בניתוח זה מוחדר שתל סיליקון מתחת לשרירי בית החזה, בדומה לניתוחי החזה המוכרים להגדלה. אם השחזור מתבצע בנפרד ובתום פרק זמן מהכריתה עצמה, ייתכן שיווצר חוסר במעטפת עור אשר תכיל בתוכה את השתל. במצב זה נהוג להשתיל "מותחן" מתחת לשריר בית החזה, לנפח את האזור באמצעות מי מלח במשך מספר שבועות ורק אז להוציא את המותחן ולהכניס את השתלים.

במקרה של שחזור שד מידי,  המתבצע במקביל לניתוח הכריתה, ניתן לרוב לדלג על שלב המותחן בזכות עודפי העור הקיימים, ולהחדיר את שתל הסיליקון בו במקום.

שיחזור שד באמצעות שריר, עור או שומן עצמי

בשיטה זו נעשה שימוש בעיקר לאחר טיפול בקרינה ו/או כריתה מלאה, בעקבותיהם נפגע העור באזור הכריתה. במצבים אלו, בהם לא נותר מספיק שריר ועור בכדי ליצור שד דומה לשד הטבעי, המנתח הפלסטי מבצע את השיחזור באמצעות עור, שומן ושריר הנלקחים מאזור הבטן או אזורים אחרים.

שיחזור שד באמצעות שריר הגב (לטיסימוס)

שריר הלטיסימוס (Latissimus Dorsi) הוא שריר רחב, הממוקם בגב עליון מרכזי. ניתן להעביר חלק משריר זה, או את כולו, לכיוון החזה, לשם שחזור השד.

שחזור שד באמצעות רשת ביולוגית

בשיטה חדשנית זו, נעשה שימוש ברשת  מיוחדת (Acellular Dermal Matrix - ADM) המבוססת על רקמה ביולוגית. הרקמה עוברת תהליך עיבוד מיוחד של התאים, כך שהיא מכילה את כל מרכיבי העור הביולוגיים, ללא גורמים העלולים לגרום לדחייתה על ידי הגוף.

!
חשוב לדעת

עישון הוכח כמפריע בריפוי פצע ומעלה סיבוכים לאחר הניתוח.
עקב כך ההמלצה היא – להפסיק לעשן 6 שבועות לפני הניתוח!

לחצו לחוות דעת נוספות

אודות ד”ר ערן בר-מאיר

רפואה אסתטית וכירורגיה פלסטית הן שליחות עבורי, האפשרות לתת לכל אדם להרגיש טוב עם גופו ועם מראהו, היא מה שמניע אותי.

אותה שליחות בערה בי הן בלימודים בהדסה עין כרם אותם סיימתי בהצטיינות יתרה, והן בהתמחות בכירורגיה פלסטית. לכל אדם זכות להרגיש טוב עם גופו ועם מראהו.

את התמחות העל עשיתי בהרווארד מדיקל סקול בבוסטון, הייתי הרופא הישראלי הראשון שהתקבל לתכנית זו, התמחיתי במגוון ניתוחים מורכבים לשחזורי פנים וגוף ומגוון שיטות לניתוחי שד, ניתוחים לעיצוב הגוף, ניתוחי פנים ופיסול פנים.

קראו עוד

הסדרים עם חברות ביטוח וקופ”ח

אסותה
crisalix
Harvard
The Israeli Society of Plastic Surgeons
אחת מתשע
The Baruch Padeh Medical Center
האגודה למלחמה בסרטן
TouchMD
Contact us on Whatsapp
chevron-up דילוג לתוכן