Skip to Content
לפגישת יעוץ
ד”ר ערן בר מאירד”ר ערן בר מאיר
ניתוחי חזה וגוף

תיקון אסימטריה

מצד אחד - באידאל היופי הקלאסי, קיימת תמיד שאיפה לסימטריה. מצד שני – זה אולי טוב ויפה, אבל גם מאד מאד נדיר. לרוב, אנחנו חיים בשלום עם חוסר הסימטריה הקלה בגופנו, אך במיוחד כשמדובר בחזה הנשי, קיימים גם מקרי קיצון שדורשים התערבות כירורגית. אם השדיים שלך שונים זה מזה באופן מובהק בגודלם או בזווית שלהם, אם הלידות, ההנקה או הגיל הדגישו את הא-סימטריה עד כדי קושי בהתאמת חזייה או פגיעה בביטחון העצמי -  חשוב שתדעי שיש מה לעשות, ושלגמרי אפשרי לתקן!

 

לפני ואחרי

לתמונות ‘לפני ואחרי’ נוספותהסתר תמונות נוספות

מהן הסיבות לאסימטריה בשדיים ומתי יודעים אם המצב דורש ניתוח תיקון?

אצל רוב הנשים בעולם, באופן כמעט מובהק, השדיים אינם זהים בגודלם. חוסר סימטריה קיצונית יותר יכול להתקיים גם בשדיים בריאים לחלוטין, אך גם בצל מחלות שד, הפרעה הורמונלית, פציעה או כתוצאה משינויים גופניים כגון הנקה, הריון וכו'. אם חוסר הסימטריה מפריע עד קושי בהתאמת חזייה, מביך בלבישת בגד ים או גורם לתחושת אי נוחות מתמשכת – מומלץ לבצע ניתוח לתיקון אסימטריה.

איך באה לידי ביטוי אסימטריה בשדיים?

ישנן צורות רבות ושונות שבהן מתבטא חוסר סימטריה בחזה. החל משד אחד קטן ואחד גדול, דרך שד שהוא צנוח יותר מהשני, מיקומים שונים בגובה בית החזה או הבדלים בגדלי הפיטמה והעטרה. גם במקרה של שד טובולרי, מוארך וצינורי, התופעה של אסימטריה הינה נפוצה מאד.

מה קורה בניתוח לתיקון א-סימטריה בחזה?

בניתוח לתיקון אסימטריה, בוחנים המנתח והמנותחת את המצב הקיים ומחליטים ביחד על המראה הרצוי. הניתוח עצמו יכול לכלול הקטנה, הגדלה או הרמה של  שד אחד או יותר, עם או בלי שתלים, וכן הסתה של הפיטמה או הפטמות  כך תשבנה בזווית זהה.

אילו שיטות קיימות בניתוח לתיקון חזה א-סימטרי?

את הסימטריה בין השדיים ניתן להשיג באופן כירורגי במספר שיטות, שבכולן ד"ר בר מאיר מיומן ומומחה:

  • הקטנת חזה לצורך תיקון א-סימטריה : בטכניקה זו יבצע המנתח הקטנה של שד אחד או של שניהם, באמצעות הסרת רקמת שד, שומן ועודפי עור מיותרים.
    - הגדלת חזה לצורך תיקון א-סימטריה: הניתוח יתבצע בעזרת שימוש בשתלי סיליקון בגדלים שונים לכל שד. הגודל של השתלים ייבחר כך שיתן מראה טבעי, סימטרי ומאוזן.
  • הרמת חזה כחלק מתיקון אסימטריה : לעיתים רבות, תיקון אסימטריה של החזה כולל גם הרמת חזה, והידוק של השד כלפי מעלה, עם שינוי במיקום הפטמה והעטרה.

כיצד מחלימים מניתוח לתיקון חזה א-סימטרי?

ההחלמה מניתוח תיקון אסימטריה בחזה אורכת בממוצע בין שבוע לשבועיים, בהתאם לטכניקה שבה בוצע הניתוח. לאחר השגחה של כמה שעות או לילה בבית החולים, המנותחת חוזרת לביתה. בימים הראשונים מומלץ בעיקר לנוח,  ולשכב על הגב כשפלג הגוף  העליון מורם מעט. בימים אלו ניתן להשתמש במשכי כאבים ויש להימנע לגמריע משכיבה על הבטן. לאחר תקופת ההחלמה הראשונית ניתן לחזור לשגרת החיים, לנהיגה וכעבור חודשיים אף לאימוני ספורט.

מתי רואים את התוצאות של הניתוח לתיקון א-סימטריה בחזה?

את תוצאות הניתוח לתיקון האסימטריה אפשר כבר לראות כשהנפיחות יורדת. את התוצאה הסופית, ניתן יהיה לראות רק לאחר  כ-3-4 חודשים

חשוב לדעת – עישון הוכח כמפריע בריפוי פצע ומעלה סיבוכים לאחר הניתוח.

עקב כך ההמלצה היא – להפסיק לעשן 6 שבועות לפני הניתוח!

ניתוח לתיקון א סימטריה, בקצרה:

  • אצל מרבית הנשים בעולם, השדיים אינם זהים בגודלם, ואצל מקצתן המצב דורש תיקון
  • ניתן לתקן אסימטריה בחזה באמצעות הקטנה, הגדלה או הרמה של שד אחד או שניהם, ליצירת מראה סימטרי לחלוטין.
  • לעיתים נדרש גם מיקום מחדש של פטמה או שתי הפטמות לתיקון אסימטריה בשדיים.
  • ההחלמה מניתוח תיקון אסימטריה אורכת בין שבוע לשבועיים, ואת התוצאה הסופית ניתן לראות בתום 3-4 חודשים.
  • ניתוח לתיקון חזה לא סימטרי מכוסה על ידי חברות הביטוח בתנאי שאת עומדת בקריטריונים של חברת הביטוח.
!
חשוב לדעת

עישון הוכח כמפריע בריפוי פצע ומעלה סיבוכים לאחר הניתוח.
עקב כך ההמלצה היא – להפסיק לעשן 6 שבועות לפני הניתוח!

לחצו לחוות דעת נוספות

אודות ד”ר ערן בר-מאיר

רפואה אסתטית וכירורגיה פלסטית הן שליחות עבורי, האפשרות לתת לכל אדם להרגיש טוב עם גופו ועם מראהו, היא מה שמניע אותי.

אותה שליחות בערה בי הן בלימודים בהדסה עין כרם אותם סיימתי בהצטיינות יתרה, והן בהתמחות בכירורגיה פלסטית. לכל אדם זכות להרגיש טוב עם גופו ועם מראהו.

את התמחות העל עשיתי בהרווארד מדיקל סקול בבוסטון, הייתי הרופא הישראלי הראשון שהתקבל לתכנית זו, התמחיתי במגוון ניתוחים מורכבים לשחזורי פנים וגוף ומגוון שיטות לניתוחי שד, ניתוחים לעיצוב הגוף, ניתוחי פנים ופיסול פנים.

קראו עוד

הסדרים עם חברות ביטוח וקופ”ח

אסותה
crisalix
Harvard
The Israeli Society of Plastic Surgeons
אחת מתשע
The Baruch Padeh Medical Center
האגודה למלחמה בסרטן
TouchMD
Contact us on Whatsapp
chevron-up דילוג לתוכן